Skip to this view's content

O Cyfrowej Akademii

Cyfrowa Akademia to nowoczesna platforma edukacyjna. We współpracy z najlepszymi uczelniami wyższymi, organizacjami porzarządowymi, firmami oraz niezależnymi nauczycielami tworzymy najwyższej jakości kursy online dostępne dla wszystkich.

Rejestracja na platformie Cyfrowa Akademia jest otwarta dla wszystkich. Otrzymasz dostęp do wideo-wykładów, ćwiczeń interaktywnych oraz będziesz mógł wziąć udział w dyskusji z innymi użytkownikami z całej Polski.

Metodyka

Cyfrowa Akademia stosuje kilka prostych metod oraz narzędzi, które powodują, że uczenie staje się ciekawe i efektywne.

Wideo-lekcje

Każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, w której okazało się, że będąc na lekcji lub wykładzie przegapiliśmy lub poprostu nie zrozumieliśmy jakiejś jego części. W przypadku tradycyjnych lekcji jest to część bezpowrotnie stracona. Nauczyciel czy wykładowca nie powtórzy części wykładu dla jednej osoby. Na Cyfrowej Akademii wszystkie lekcje są nagrane w postaci krótkich filmów wideo. Filmy mogą być wyświetlane i powtarzane wielokrotnie o każdej porze dnia i nocy.

Natychmiastowa informacja zwrotna

Wideo wykłady to tylko początek. Dla wielu(a w przyszłości dla większości naszych wideo-wykładów) będą dostępne interaktywne ćwiczenia, które pozwolą Ci sprawdzić czy na pewno zrozumiałeś zagadnienia omówione na filmiku. Po wysłaniu odpowiedzi na pytanie otrzymasz natychmiastową informację czy Twoja odpowiedź jest prawidłowa.

Dążenie do mistrzostwa

W Cyfrowej Akademii wierzymy, że najlepszym sposobem uczenia się jest tzw. metoda “Mastery Learning” czyli “Uczenie się poprzez dążenie do mistrzowstwa”. Uważamy, że aby przejść na poziom wyżej musisz stać się mistrzem na poziomie na którym się obecnie znajdujesz. Jeżeli chcesz zdobyć czarny pas w Karate musisz najpierw opanować wszystkie techniki, które składają się na pas biały, zielony, niebieski, itd. Podobnie jest w uczeniu się takich przedmiotów jak Matematyka. Jeżeli chcesz poznać Algebrę, najpierw musisz stać się mistrzem Arytmetyki.

Budowanie społeczności

Efektywne uczenie to nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale również bezpośredni kontakt z innymi ludźmi. Cyfrowa Akademia buduje społeczności i pozwala na swobodną dyskusję oraz poszerzanie zrozumienia na naszych forach dyskusyjnych. Nie radzisz sobie z jakimś zadaniem lub wideo-wykład jest niezrozumiały, opisz swój problem na forum a napewno ktoś Ci pomoże. A może jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i chciałbyś podzielić się swoją wiedzą z innymi? Bądź aktywny i pomagaj innym.

Inspiracja

Cyfrowa Akademia inspriruje się oraz buduje na doświadczeniach, materiałach dydaktycznych oraz oprogramowaniu takich organizacji jak edX, Khan Academy, Coursera, Udacity. W oparciu o najlepsze wzorce i doświadczenia zbudowaliśmy platformę, która będzie służyć przede wszystkim polskim użytkownikom. Szczególnie ważne jest dla nas bezpieczeństwo danych osobowych, dlatego wszystkie prywatne dane znajdują się na serwerach zlokalizowanych w Unii Europejskiej i zawsze tam pozostaną.


Blog


FAQ

Kto może wziąć udział w kursie na Cyfrowej Akademii?
Kursy są otwarte i bezpłatne dla wszystkich. Aby wziąć udział w kursie wystarczy zarejestrować się jako użytkownik i zapisać na interesujący nas kurs.

Mam problem z wyświetlaniem niektórych elementów kursu. Co zrobić?
W pierwszej kolejności upewnij się, że JavaScript jest włączony w Twojej przeglądarce. Rekomendowane przeglądarki to Google Chrome, Mozilla Firefox, oraz Apple Safari. Wszystkie przeglądarki można bezpłatnie ściągnąć z internetu.

Czy mogę pomóc w tworzeniu Cyfrowej Akademii?
Oczywiście. Cyfrowa Akademia jest projektem który łączy efekty pracy osób z bardzo szerokiego kręgu – sektor prywany, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne. Szczególnie pomocne w ciągłym ulepszaniu Cyfrowej Akademii są:

- osoby zainteresowane tworzeniem materiałów dydaktycznych


- programiści do tworzenia interaktywnych narzędzi dla studentów


- statystycy, anality oraz badacze, którzy są zainteresowani procesem zwiększania efektywności nauczania


- promotorzy do promocji naszego projektu w mediach i lokalnych społecznościach


Jeżeli nie należysz do żadnej z wymienionych grup i masz ciekawy pomysł jak ulepszyć Cyfrową Akademię – napisz do nas!

Czy mogę uczestniczyć w więcej niż jednym kursie w tym samym czasie?
Jak najbardziej. Pamiętaj jednak, że większość kursów będzie od Ciebie wymagało przynajmniej kilka godzin pracy w tygodniu. Przed zapisaniem się na kolejny kurs zastanów się czy masz wystarczającą ilość czasu na kolejny kurs.

Cyfrowa Akademia jest super. Czy moglibyśmy korzystać z Cyfrowej Akademii w mojej szkole?
Oczywiście. Jeżeli chciałbyś korzystać z Cyfrowej Akademii w Twojej szkole napisz do nas a my skontaktujemy się z osobą odpowiedzialną za rozwój edukacji w Twojej szkole. Jeżeli Twoi koledzy i koleżanki również korzystają z Cyfrowej Akademii - łatwiej będzie nam przekonać odpowiedzialne osoby. Zaproś do Cyfrowej Akademii swoich znajomych.

Czy zajęcia odbywając o ustalonej godzinie?
Na Cyfrowej Akademii możesz możesz się uczyć w najbardziej optymalnej dla siebie porze dnia lub nocy. Niektóre kursy mają daty rozpoczęcia I zakończenia dlatego pamiętaj, aby tak planować naukę aby zdążyć przed wyznaczonymi terminami.

Nie radzę sobie z zadaniami. Czy mogę liczyć na pomoc?
W pierwszej kolejności powinineś jeszcze raz obejrzeć wideo-wykłady do zajęć i wykonać zadania sprawdzające. Jeżeli to nie pomoże to przejrzyj pytania i odpowiedzi na forum. Studenci mają często trudności z podobnymi zagadnieniami. Najprawdopodobniej znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie na forum. Jeżeli nikt jeszcze nie zadał pytania, które chciałbyś zadać to jest Twoja szansa, żeby zaistnieć na forum. W przyszłości Twoje pytanie pomoże innym szukającym pomocy.

Jestem wykładowcą lub nauczycielem i chciałbym skorzystać z Cyfrowej Akademii w mojej uczelni/szkole.
Skontaktuj się z nami. Cyfrowa Akademia może być bardzo wartościowym narzędziem dydaktycznym jezeli wiesz jak dobrze z niej korzystać. Pomożemy Ci w zorganizowaniu środowiska umożliwiającego korzystanie z Cyfrowej Akademii w Twojej instytucji.


Kariera

Jeżeli masz pasję i chcesz pomagać instytucjom kształcenia w ciągłym podnoszeniu jakości kształcenia, oraz jesteś uzdolnionym programistą Python i/lub specjalistą Big Data/Data Mining wyślij swoje CV na kontakt@nebulax.pl


Partnerzy

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centrum Edukacji Obywatelskiej – fundacja zarejestrowana w Polsce w 1994. Instytucja oświatowa i organizacja pozarządowa posiadająca status organizacji pożytku publicznego. Jej głównym celem jest poprawa jakości systemu oświaty, upowszechnianie wiedzy obywatelskiej oraz promowanie praktycznych umiejętności i postaw niezbędnych do budowania demokratycznego państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, w skrócie SGGW – warszawski uniwersytet przyrodniczy, uważany za najstarszy i największy ośrodek tego typu w Polsce.

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego (WAT) – państwowa, cywilno-wojskowa uczelnia techniczna w Warszawie.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Projekt «Cyfrowa Akademia» prowadzony jest ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.